PayPal hesabınıza beklemeden kredi kartı onaylatın

PayPal’ı bilen bilir. Kendisi dünya çapında en yaygın olan online ödeme sistemi. Hal böyle olunca PayPal kullananların sayısı da artıyor. Ancak söz konusu şirket yurt dışı bağlantılı olunca PayPal hesabından para çekmek ya da PayPal hesabınıza kredi kartı ekleyip onaylatmak bir hayli zaman alıyor. Ödeme alırken geçen süreyi kısaltamayız ama kredi kartınızı beklemeden eklemenin bir yolu var.

Öncelikle PayPal hesabınıza giriş yapınca sırasıyla şu menülere tıklayarak kredi kartınızı ekleyin:

 1. Kullanıcı Profili
 2. Kredi Kartı ekleyin ve ya düzenleyin

Bu işlem sonunda gelen sayfada kredi kartı bilgilerinizi girip kredi kartınızı PayPal hesabınıza eklemiş oluyorsunuz ama ikinci bir adım sizi bekliyor: Kredi Kartının size ait olduğunu onaylatma.

Kredi Kartınızı beklemeden onaylatın!

Kartınızı eklediğinizde PayPal kredi kartınızdan küçük bir ücret alıyor ve bu işlem ekstrenizde bir kod olarak görünüyor. İşte ekstrenizdeki bu kodu PayPal’ın resimde gösterdiği gibi hesabınıza eklediğinizde kredi kartınız onaylanmış oluyor ama işlemin ekstrede görünmesi zaman alabiliyor. Oysa kolayı var. Ben de Garanti Bankası Bonus kredi kartımı eklerken tesadüfen buldum bu yöntemi. Öncelikle hesabınıza girdiğinizde dönem içinde hiç bir işlem görmüyorsunuz. Oysa PayPal parayı çekti bile:

PayPal işlemi ekstrede hemen görünmüyor.
PayPal işlemi ekstrede hemen görünmüyor.

Gördüğünüz gibi PayPal kredi kartından parayı çekti ama işlem ilk dairede gördüğünüz gibi bulunamadı diyor. Hemen pes etmeyin. Hemen yandaki Açık Provizyon bağlantısına tıklayın. Bakın karşınıza ne çıkacak:

Açık provizyonla tüm işlemleri görün.
Açık provizyonla tüm işlemleri görün.
Açık provizyon ile yapılan ama henüz ekstreye yansımamış işlemleri anında görebiliyorsunuz.

Biz de tıkladığımızda PayPal’ın çektiği 3,05 TL’yi ve PayPal hesabımıza girmemiz gereken altı çizgili dört haneli kodu görebildik. Akabinde hemen PayPal hesabına gidip kredi kartı sayfamızdan PayPal kodunu gir diyerek kartımızı beklemeden onaylattık.

Paypal kredi kartı onay sayfası
Paypal kredi kartı onay sayfası
Başka bankaların internet sayfalarının arayüzleri ve menüleri farklı olabilir. Açık provizyon menüsü bulmak için internet bankacılığı sayfanızı biraz kurcalamanız gerekebilir.

6 comments

 1. Kerem says:

  paypal konusunda sizin pozitif bir deneyiminiz var mı?
  zira paypal genel manada king of kazık diyebilirim
  nedenlerine gelince
  paypalla bi ürün alıyosunuz
  paypal ürün fiyatını kendi belirlediği yani size girecek tarzda dolar bazından hesaplayıp kredi kartınızdan buna göre tl çekiyor
  çekerkende ayrıca kur çevirme ücreti alıyor
  yani aynı anda iki kazık birden
  bizdeki bkmyi deniycem artık belki onlar biraz daha insaflıdır

  • admin says:

   Merhabalar Kerem Bey,

   Paypal’ın en büyük avantajı paranızı karşı taraftan geri alabiliyor olmanız. Yani yurt dışından pek bilinmedik bir yerden internet üzerinden alışveriş yapacaksınız ama pek güvenemiyorsunuz kredi kartı bilgilerinizi vermeye. Onun yerine Paypal üzerinden alışveriş yapıyorsunuz. Eğer karşı taraf dolandırıcı çıkar ve malınızı göndermezse hemen Paypal’a şikayet edebiliyor paranızı geri alabiliyorsunuz. Sonuçta karşı tarafın da bir Paypal hesabı var. Bu güvencenin de bedeli olarak tabiki Paypal’da kazanmak ve ayakta durmak için kur farkı koyuyor çevirirken ücreti. Ben açıkçası o farkı bu güvence için ödemeyi tercih etmenin pek de bizi zararlı çıkarmayacağı kanaatindeyim.

 2. Cuma says:

  Kardeşim benim 1 saat içinde oyun almam gerekiyor indirim süresi biticek yoksa fakat kredi kartım onaylanmadan birşey satın alamıyorum bu yüzden onayladım fakat 1-2 gün içerisinde o kod geliyor galiba daha kısa sürede nasıl yapabilirim acaba bi çözüm bulurmusun lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir