Adsense pin kodu ne zaman gelir? Bize geldi!

Adsense’e yeni adım atan website sahibi olarak en çok merak edilen soru şudur: “Fatura adresini doğrulamak için Adsense PIN kodu kaç günde gelir?” Bu soruyu kendi tecrübemizden edindiğimiz bilgiyle yanıtlıyoruz.

Öncelikle Adsense’den gelen uyarı mesajı şuydu:

“Adresinizi doğrulamadığınız için ödemeleriniz şu anda duraklatılmıştır. 17 Aralık 2019 tarihinde size PIN gönderdik. PIN’in size ulaşması 2 ila 4 hafta sürer. Size gönderdiğimiz PIN’i girerek adresinizi doğrulayın.”

Yani 17 Aralık 2019’da gönderilen PIN kodunu en geç 17 Ocak 2020’de almamız gerekiyordu ama PIN bize (İzmir) 11 Şubat 2020 tarihinde geldi.

Yani yaklaşık 4 değil 7 haftada geldi PIN kodu. Belki siz de bu PIN kodunu bekliyorsunuz ama 4 hafta geçmesine rağmen telaş yaptınız ve tekrar gönderim talep edip etmeme konusunda kararsız kaldınız. Kalmayın  En az 7 hafta sürüyor gelmesi. Bilginize.

Aşağıda gelen zarfı paylaşıyorum:

Bu da zarfın içeriği:

Bu kodu giriyoruz ve fatura adresimizi doğruluyoruz:

Şimdide banka hesabımızı Adsense Ödeme kısmından ekledik ve Google tarafından hesabımıza doğrulama için yatırılacak olan tutarı bekleyeceğiz.

Hemen ertesi gün TEB banka hesabımıza 08:55’de 0,14 TL’lik bir ödeme gelmiş.

Gelen bu tutarı Adsense hesabımızı doğrulama sayfasına giriyoruz:

Daha sonra Doğrula butonuna tıklayıp Adsense Banka Hesabımızı doğruluyoruz. Artık ödeme eşiğine ulaştığımızda banka hesabımıza Google Adsense tarafından ödeme yapılacak.

Bol kazançlar.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*