Touch Me 3 Bıçaklı El Rondosu Kullananlar Yorumları

Siz de el rondosu almak istiyorsunuz ama benim gibi internette fazla yorum bulamadınız mı? O zaman şanslısınız çünkü ben el rondosu aldım ve sizlerle yorumlarımı paylaşacağım.

Öncelikle piyasada pahalı olsun ucuz olsun çok model olduğunu söyleyeyim. Ben Migros’a gidip Touch Me markalı 3 Bıçaklı El Rondosu’nu aldım. Çünkü sadece o vardı. Aşağıda daha büyük fotoğraflarını paylaşıyorum.

Aralık 2019 Migros fiyatı 39 TL.

1 hazne, 1 kapak, 1 çıprıcı ve 1 doğrayıcıdan oluşan el rondosu seti. Ancak bir kullanma klavuzu yok.
Çırpıcı ile dilerseniz çırpma işlemi de yapabilirsiniz.
Ama çırpma işlemini yaparken kapağı kapatıp sağa doğru çevirerek kitlemeyi unutmayınız.
Asıl işlev olan parçalama için bıçağı hazneye şekildeki gibi yerleştiriyoruz.
Ve yine kapağı kapatıp parçalama işlemini gerçekleştiriyoruz.
Bıçağın çok ince olmadığını ve çok keskin olduğunu söyleyelim. Temizlerken dikkat edin elinizi kesmeyin.
Bir sebeple bıçağı sökmek isterseniz alt tarafındaki vidayı sökmeniz yeterli.

Gelelim parçalama işine

Öncelikle soğanları 4 parçaya bölüp el rondosunun haznesine koyup kapağını kapatıyoruz. Ben 2 adet soğan koydum şu anda o yüden ilk parçalama biraz zorlayacak. O yüzden ilk etapta ipi yavaş yavaş çekeceğim.

El rondosu soğan parçalama videosu

Şubat 2020 güncellemesi: Bu yazıyı yazalı yaklaşık 2 ay geçti ve ürünü halen kullanmaktayım. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. Ama ipi çekerken yavaş olmanızı öneririm. Koparsa tamiri zor gibi. Son olarak sizler de bu markayı ya da başka marka el rondosunu kullanıyorsanız yorumlarınızı bu sayfanın altından gönderebilirsiniz. Böylece el rondosu alacaklara artısıyla eksisiyle yol göstermiş oluruz.

Nisan 2020 güncellemesi: Koronavirüs (Covid-19) sebebiyle artık çoğunlukla evde olduğum ve dışarıdan yemek yemeyi ya da söylemeyi tercih edemediğim için evde daha çok yemek yapıyorum. Hal böyle olnuca bu el rondosu elim ayağım oldu. Bunu yazmamın sebebi el rondosunu hala memnuniyetle kullanıyor olmam. Bir arızası olmadı. Temizliğine son derece önem veriyorum. Dikkatlice temizliyor ve kurumasını tam sağlıyorum. El rondosunun bıçağının yıkanırken ya da yıkandıktan sonra kururken diğer mutfak eşyaları tarafından ezilip ya da çizilip zarar görmemesine özen gösteriyorum. Videoda çok fazla rendelediğimi farkettim. Şu anda yemeklerde soğanların daha iri olmasını istediğimden daha kısa süre parçalıyorum. Hatta artık salça yerine domates kullandığım yemeklerde de bu el rondosunu kullanıyorum. Domatesleri çok güzel parçalıyor. Ama domatesleri el rondosuyla parçalamak isterseniz kabuğunu soyun, 4 e bölün ve normal sürenin 2 katı süre çırpın. Domateslerin tabiri caizse suyunu çıkarıyor. Kolay gelsin.

4 yorum

  1. Bende kullanıyorum çok memnunum. Bi benzeri Bim markete gelmisti 3 yil önceydi. Maydonoz soğan domates biber ceviz simdiye kadar bunlari cektim gayet başarılı. Ama plastik haznesi catladi baya kullandim ama o zaman 12.5 tl ye almistim simdilerde gelmiyor. Geçen arkadas a101 den aldi maydonozu cekmeyince iade etti. Onun bıçakları düzdü ondan oldugunu düşündü. Ama cogu yerde var artik bunlardan.

  2. Meryem Hanım,
    Maydonoz el rondosunda çırpılamayacak kadar küçük ve ince olduğundan çırpmamıştır. Ben denemedim ama denesem muhtemelen maydonozlar bıçaklara yapışacak ve çok fazla parçalanmayacaktı. Maydonozu soğanla beraber atıp çırpmak daha iyi sonuç verir. Yoksa el rondosunda maydonozu tek başına parçalamak çok zor.

  3. bizde touch me nin rondosunu kullanıyoruz annem için hediye almıştım aynı 400 ml ama 2 bıçaklı versiyonu soğanları çok iyi doğruyo kızartma sosu için domates hazırlamak için ideal domatesi sulandırıyor ama normal rondolar gibi püre yapmıyo yine küp küp doğranmışa benzer parçalı bırakıyor gerçekten çok kullanışlı daha büyük boyuna ihtiyaç duymadık bence her mutfakta bi tane olması gerekiyor

  4. Ben bugün alldım. Almadan önce inanın 3 gün sepette beklettim. En sonunda karar verdim. İyiki almışım dediğim bir ürün oldu. Denedim muhteşem gerçekten bu kadarını beklemiyordum. Çok beğendim tek tereddütüm ipi koparsa tamir olur mu yada yedeği var mı gibi düşündüm. Neyse hicbirsey ömürlük değil sonucata kul yapısı heran herşey olabilir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*