LG 42LA660S Uyumlu TV Askı Aparatı

LG 42LA660S modeli Led TV’lerin kronik problemi TV ayağının kırılmasıdır. Bizim de geçen hafta başımıza gelen ayak kırılması problemini nasıl çözdüğümüzü anlatalım.

2013 yılında aldığım LG 42LA660S modeli LED TV’nin geçen hafta sağa sola çevirirken ayağı kırıldı ve TV elimde kaldı.

Kırmızı ile işaretlenen yerden TV’nin vida giriş yerleri kırıldı.

Hemen yeni bir ayak sipariş edeyim dedim ama yetkili servis maz63707101 kodlu TV ayağı için 1.200 TL fiyat verdi. Tabi ki bir plastik için o kadar para vermek yerine muadillerine baktım. Bu kez komple ayak setini 750 TL’ye satan ilanlar gördüm ancak bu da içime sinmedi.

Çünkü alacağım ayak da birkaç sene içinde kırılacaktı. En iyisi duvar askı aparatı alıp duvara monte edeyim dedim. Dedim ama bu TV’ye uyumlu bir askı aparatı bulmak neredeyse imkansız. Çünkü internette “Lg 42La660S Led Smart Tv Televizyon Askı Aparatı” diye satılan askılar bu televizyonla birebir uyumlu değil.

Lg 42La660S Led Smart Tv Televizyon Askı Aparatı diye satılıyor ama dikine görünen parçalar TV’nin hoparlör kısmına denk geliyor ve tam olarak oturmayıp havada kalıyor.

Daha sonra şehirde bulunan elektronikçiler çarşısını gezdim ama yine sonuç değişmedi. Yok yok yok! Çünkü televizyonun modeli çok eski ve uyumlu askı aparatı bulmak çok zor.

Derken en sonunda MediaMarkt’da satılan aşağıdaki Everest TK-55H modelini alıp denedim.

Ve sonuç: Oldu!

EVEREST TK-55H TV askı aparatı ile duvara sabitlenmiş LG 42LA660S TV önden görünümü
EVEREST TK-55H TV askı aparatı ile duvara sabitlenmiş LG 42LA660S TV arkadan görünümü

Üstelik bu askı aparatı sayesinde TV’yi artık öne, arkaya, sağa, sola çevirebiliyorum. 90 derece eğim, 130 derece ise döndürme açısına müsade ediyor. Askı aparatı 30 kiloya kadar taşıyor ve TV 13 kilo. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz ama sağa sola çevirirken dikkatli ve nazik çevirmenizde fayda var.

Bu yazıyı bu televizyona sahip olan ve ayağını kırıp askı aparatı almaya çalışan olur diye yazıyorum. Sorularınız olursa sayfanın altındaki yorum kısmında iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*