Adsense pin kodu ne zaman gelir? Bize geldi!

google adsense pin

Adsense’e yeni adım atan website sahibi olarak en çok merak edilen soru şudur: “Fatura adresini doğrulamak için Adsense PIN kodu kaç günde gelir?” Bu soruyu kendi tecrübemizden edindiğimiz bilgiyle yanıtlıyoruz.

Öncelikle Adsense’den gelen uyarı mesajı şuydu:

“Adresinizi doğrulamadığınız için ödemeleriniz şu anda duraklatılmıştır. 17 Aralık 2019 tarihinde size PIN gönderdik. PIN’in size ulaşması 2 ila 4 hafta sürer. Size gönderdiğimiz PIN’i girerek adresinizi doğrulayın.”

Yani 17 Aralık 2019’da gönderilen PIN kodunu en geç 17 Ocak 2020’de almamız gerekiyordu ama PIN bize (İzmir) 11 Şubat 2020 tarihinde geldi.

Yani yaklaşık 4 değil 7 haftada geldi PIN kodu. Belki siz de bu PIN kodunu bekliyorsunuz ama 4 hafta geçmesine rağmen telaş yaptınız ve tekrar gönderim talep edip etmeme konusunda kararsız kaldınız. Kalmayın :) En az 7 hafta sürüyor gelmesi. Bilginize.

Aşağıda gelen zarfı paylaşıyorum:

adsense pin zarfı

Bu da zarfın içeriği:

adsense pin zarfı

Bu kodu giriyoruz ve fatura adresimizi doğruluyoruz:

Adsense Pin Onayı

Şimdide banka hesabımızı Adsense Ödeme kısmından ekledik ve Google tarafından hesabımıza doğrulama için yatırılacak olan tutarı bekleyeceğiz.

Hemen ertesi gün TEB banka hesabımıza 08:55’de 0,14 TL’lik bir ödeme gelmiş.

google adsense ödeme onayı

Gelen bu tutarı Adsense hesabımızı doğrulama sayfasına giriyoruz:

google adsense ödeme doğrulama

Daha sonra Doğrula butonuna tıklayıp Adsense Banka Hesabımızı doğruluyoruz. Artık ödeme eşiğine ulaştığımızda banka hesabımıza Google Adsense tarafından ödeme yapılacak.

Bol kazançlar.

3 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>