Mide Bulantısı ve Kusma sonrası göz kanlanması

Gözde Kanlanma

Merhabalar. Mide bulantısı ve kusma sonrası göz kanlanması neden olur diye soruyorsanız muhtemelen siz de benim 4 gün önce yaşadıklarımı yaşadınız. İşte tecrübelerim: Yaklaşık 4 gün önce midem bulanmaya başladı. Her insan gibi ben de midemdekileri kusarak çıkartmak ve rahatlamak istedim. Ancak ne mümkün. Aralıklarla 3-4 kez denememe rağmen cok az miktarda çıkarabildim yediklerimi ama rahatlamama yetti bu. Akşama doğru biraz da toparladım kendimi ve ayağa kalktım. Aynaya bir baktım sol gözümün iç beyaz kısmında ciddi bir kanlanma var. Daha önce aynı bölgede çok az da olsa bir kanlanma vardı ama 1 günde bu kadar artmasına şaşırmıştım. Çok net hatırlıyorum dün böyle bir kanlanma yoktu. Son 24 saatte sadece midem bulandı ve biraz daha fazla uyudum. Sonuç sol gözümde ciddi kanlanma oldu. 2-3 gün bekledim baktım ciddi bir iyileşme yok. Bugün yani Salı günü doktora gttim. Çarpma ya da darbe oldu mu dediler? Hayır dedim. Ama 4 gün önce midemin bulandığını ve kusmaya çalıştığımı anlattım. Ondan sonra böyle oldu dedim. Hemen kontrol ettiler aletlerle. Göz tansiyonuna falan baktılar. Sonuç: Kendinizi kusmak için fazla zorladığınız için göz içindeki kılcal damarlar patlamış ve kanama olmuş. 1 hafta içinde kendiliğinden düzelir dedi doktor. Zaten göz tansiyonu sonuçlarınız da normal, aksi bir durum yok, endişelenmeyin dedi. Aşağıda doktora gittiğim günün resimlerini koyuyorum. İlk güne göre biraz kırmızılık gitmiş gibi aslında. Ama bir kaç gün geçsin yine resim koyacağım aynı açılardan. Bakalım düzelecek mi. Bu yazıyı aynı problemi yaşayan olur diye yazıyorum. Umarım sizinki de geçicidir. Geçmiş olsun.

İlk güne oranla kırmızılıkta çok az da olsa dağılma var:
Göz Kanlanması
10 Şubat 2015 Salı – (Zorlamadan 4 gün sonra kanlanmanın durumu)
Göz Kanlanması
10 Şubat 2015 Salı – (Zorlamadan 4 gün sonra kanlanmanın durumu) (Farklı açıdan)
12 Şubat 2015 - Perşembe (Zorlamadan 6 gün sonra kanlanmanın durumu: İlk 2 fotoğrafa göre kanlanmada azalma var)
12 Şubat 2015 – Perşembe (Zorlamadan 6 gün sonra kanlanmada ilk iki fotoğrafa göre azalma var)
14 Şubat 2015 - Cumartesi (Zorlamadan 8 gün sonra kanlanma dağılarak azalıyor)
14 Şubat 2015 – Cumartesi (Zorlamadan 8 gün sonra kanlanmada azalma devam ediyor)
15 Şubat 2015 - Pazar (Zorlamadan 9 gün sonra)
15 Şubat 2015 – Pazar (Zorlamadan 9 gün sonra)
22 Şubat 2015 - Pazar (Zorlamadan 15 gün sonra kanlanma yok olmuş durumda)
22 Şubat 2015 – Pazar (Zorlamadan 15 gün sonra kanlanma yok olmuş durumda)

6 comments

 1. Seyma says:

  Dun midem bozuldu ve geceden sabaha kadar bes kere cikardim. Sabah aynaya baktigimda tam da bu durumla karsilastim. Yazinizi gorunce anca rahatladim. Cok makbule gecti elinize saglik.

 2. Engin Yüce says:

  Benim de bugün öğleden sonra midem bulandı ve çıkardım. bu 10 dk arayla üç defa oldu. aradan 2-3 saat sonra aynaya baktığımda gözümde fazla kanlanma yoktu, hafifti. ama gözümün etrafı, göz kapağım, yani yüzümün büyük bir kısmında kızarıklık var. kan toplanması gibi bişey. hemen bir araştırma yaptım ve sizin yazınızı gördüm. Sizin gözünüz kanlanmış, benim gözümün çevresi kanlandı. ama yine de rahatladım okuyunca. inşallah benimki de sizinkine benzerdir, geçer.
  Yazınız güzelmiş sağolun…

 3. Mumii says:

  Genelde alkol içince istifar edildiğinde zorlandıgında gözdeki kılcal damarlarda kanama olur hatta burundan bile kan gelebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>