Nilüfer Turizm Artı Puan kullanımı ile bilet alma

Üniversiteyi memleket dışında okuduğum için uzunca yıllar seyahat firmalarıyla haşır neşir oldum. İzmir Turizm’den Pamukkale’ye, Anadolu Turizm’den Kamil Koç’a bir çok firma denedim. En sonunda İzmir-Ankara arasında bence en ideali olan Nilüfer Turizm’de kaldım. Belki en iyisi değil ama şu iki sebepden dolayı tercihim Nilüfer.

 1. Hareket noktasının Bornova’da olması,
 2. Seyahat ettikçe bilet ücretinin %10’unu Artı Puan olarak hesabınıza yatırması.
Nilüfer Turizm Bornova Hareket Merkezi
Nilüfer Turizm Bornova Hareket Merkezi

Hareket noktası Bornova Merkez’den servisle 5 dakika sürüyor ve Park Bornova AVM’nin hemen karşısında. Hal böyle olunca servis de Bornova’dan hareket saatinden 10-15 dakika önce geçiyor. Burayı kullanmak, yani yaklaşık 45-60 dakika öncesinden servise binip otogara gitmemek süre kazandırıyor seyahat edecek yolculara. Yani siz otogara otoüsün ayağına değil otobüs sizin ayağınıza geliyor. Gelelim Artı Bilet’e…

Artı Puanlarla Nilüfer Turizm’den Artı Bilet nasıl alınır?

Diye soracak olursanız hemen cevap vereyim. İnternet üzerinden puanlarınızı kullanarak bilet alamıyorsunuz! Hatta 2 yıl kadar önce puanlarımı bilete çevirmek için otogara gitmek zorunda kalmıştım. Bu yüzden geçen hafta yine Artı Bilet almak için otogara gidecekken şubeyi aradım ve beklediğim cevabı aldım:

“Otogara gitmeden Artı Puanlarınızı şubelerimizden alabilirsiniz.”

Hemen bir şubeye gittim ve üyelik şifremi söyleyerek daha önce rezervasyon yaptırdığım Ankara – İzmir biletimi aldım. Biletin üzerinde aşağıda gördüğünüz üzre Ücret 0.00 yazıp Promosyon olarak işaretleniyor:

Artı Puanlarla alınmış Nilüfer Turizm Artı Bileti
Artı Puanlarla alınmış Nilüfer Turizm Artı Bileti

Benim için şubeden bileti almak bile sevindirici çünkü dediğim gibi daha önceden otogara kadar gidiyorduk. Ancak şikayet sitelerinde bazı kullanıcılar Nlüfer Turizm’i neden artı bileti internet üzerinden alamadıkları yönünde topa tutmuş. Ne diyelim umarım ikinci adım da o olur.

Bedava Artı Bilet'inizi aldığınızda panelinizde bu bileti yeşil şeritli olarak görebiliyorsunuz. Ancak bu bilet size puan kazandırmıyor.
Bedava Artı Bilet’inizi aldığınızda panelinizde bu bileti yeşil şeritli olarak görebiliyorsunuz. Ancak bu bilet size puan kazandırmıyor.

Bu arada bir hatırlatma. Aynı otobüste en fazla iki yolcu Artı Bilet’le seyahat edebilirmiş. Yani benden önce o otobüste iki kişi artı bilet almış olsaydı başka bir saat denemek zorunda kalacaktım. Nilüfer Turizm sitesinde bunları özetlemiş bir kaç maddede:

Nilüfer Turizm Artı puanlar hakkındaki sorular

Soru 1 : Artıpuanlarımı nasıl bilete dönüştürebilirim?

Cevap 1 : Kazandığınız artı puanlarınızı, “seyahat etmek istediğiniz güzergah için bir bilet bedeli karşılığı puana ulaştığı takdirde” sadece otogar ve hareket merkezlerimizde “kimlik ibrazı ve şifre bilginiz ” ile ücretsiz bilete dönüştürebiliyoruz.

Soru 2 : Birikmiş olan artıpuanlarımın son kullanım süresi nedir?

Cevap 2 : Artıbilet üyeliği ile alınan biletlerden kazanılan artıpuanlar, 24 ay boyunca üyelik hesabınızda saklanmaktadır. En son yolculuk tarihinden itibaren 24 ay boyunca kullanılmayan artıpuanlar, üye hesabından otomatik olarak silinmektedir.

Soru 3 : Artıbilet üyeliğimin bulunduğu telefon numarasını artık kullanmamaktayım. Üyeliğimde bulunan artıpuanların kullanmakta olduğum yeni numarama aktarılmasını nasıl sağlayabilirim?

Cevap 3 : Artıbilet üyeliğinizin kaydının bulunduğu  telefon numarasını ve artıpuanlarınızın aktarılmasını talep ettiğiniz yeni numarınızı tarafımıza (nilufer@nilufer.com.tr)  iletmeniz durumunda, eski numaranızla olan üyeliğinizdeki artıpuamlarınız bildireceğiniz yeni numaraya aktarımını gerçekleştirebiliriz.

Soru 4 : Artıbilet üyeliğimde yer alan birikmiş artıpuanlarım 1 bilet alacak bedele ulaşmamıştır. Para ödeyerek üzerini tamamlayabilir miyim?

Cevap 4 : Biriken artıpuanlar, seyahat etmek istenen güzergâhta bir bilet bedeli karşılığı puana ulaştığı takdirde de, ücretsiz bilete dönüşmektedir. Para ödenerek puan satılmamaktadır.

Diğer yazımızda Nilüfer Turizm İzmir – Ankara seyahatini test edip A’dan Z’ye olumlu olumsuz tecrübelerimizi yazacağız.

7 comments

 1. aaa says:

  07.10.2014 tarihinde seyahat ettiğimde şunları öğrendim:
  Cuma, C.tesi ve Pazar günleri ve internet üzerinden artı puanları kullandırtmıyorlar.
  Her şubeden de kullanımı yasaklamışlar, sadece merkez şubeler ve otogarlardan kullanabiliyormuşuz. Yuh diyorum. Artı puanların kullanılmasını engellemek için herşeyi yapmışlar.

  • admin says:

   İnternet üzerinden kullandırılmadığını biliyorduk ama gün olarak bir sınırlama olduğunu bilmiyorduk. Şayet varsa böyle bir uygulama gerçekten kullanmak baya zorlaşıyor. İnsanların en çok seyahat ettiği günler onlar.

 2. nilüferli olmak ayrıcalıktır. m.b. :)) says:

  Her hafta seyahat ediyorum. Gerçekten en rahat nilüfer turizm. Bana göre de tek sorun hafta sonu kullanılmaması ve 2kişi ile sınırlı olması.

 3. UGUR says:

  bilet alabılmek ıcın pekı toplam kac puan olması gerekıyo su anda 57 puanım var bu puan karsılıgında alabiliyomuym

 4. rafet mesci says:

  bursadan ankaraya yolculugumu nülüfer truzimle. 13.07.2015 .bursadan 16.00.da kalkan otobusun kaptanlarından vede host enes arkadaslardan ikram ve iletisim güleryüzlü hizmetinden memnun kaldım bundan sonraki yolculuklarım nülüferle yapacam insallah hepsine tesekür ederim…

 5. Ayhan says:

  Merhaba

  Artı bilette 66,60 tl var bır bılet alcam o da 70-72 yapacak ve 9 yasındaki kızıma aldıgımda bu puanı kullanabilir miyim veya artı puanı kullanıp üste kalanı nakıt odeyerek olabılırmı bilgilerinizi rica ederim

  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir