Cüneyt Çakır Dünya Kupası’nda ne kadar kazandı?

Cüneyt Çakır

Evet evet Cem Yılmaz’ın da dediği gibi biz Türk’üz. Bir yerde birinin kazancını hesaplıyorsak eğer Türk’üz. Ama bizimkisi merak diyelim. Derken bir baktık bu soruya net cevap veren bir site yok. Biraz araştırma ile Dünya Kupası’ndaki temsilcimizin ne kadar aldığını az çok öğrendik.

Bazı spor gazeteleri Cüneyt Çakır’ın Dünya Kupası’nda aldığı ücreti Türkiye’de ancak bir sezonda alabileceğini yazmışlar. Ancak ortada net bir rakam yok. Tahminler var. Çünkü:

  • 2002 Dünya Kupası’da FIFA hakemlere 20 bin dolar ödemiş.
  • 2006 Dünya Kupası’da FIFA bu rakamın ik katı olan 40 bin dolar ödemiş.
  • 2010 Dünya Kupası’nda hakemler turnuva boyunca 50 bin dolar almışlar.
  • 2014 için net bir rakam açıklanmamış ama spor basını bu yılki rakamın en kötü ihtimalle yine 50 bin dolar olsa bile ortaya çıkan rakamın bir ayda kazanılması açısından astronomik. Şuradaki linkten en güncel halini görebileceğiniz üzre şu an bu rakam en kötü ihtimalle 106 297,488 Türk Lirası. Normalde Cüneyt Çakır 2013-2014 Türkiye Süper Lig’inde toplamda 23 maç yöneterek 66 bin TL kazanmıştı. Hesap ortada: 23 maç 66 bin, 5-6 maç 106 bin.
Cüneyt Çakır Dünya Kupası'nda Doğan Babacan'dan sonra görev alan ilk Türk hakem.
Cüneyt Çakır Dünya Kupası’nda Doğan Babacan’dan sonra görev alan ilk Türk hakem.

Bir hatırlatma yapalım FIFA hakemlere maç başına değil turnuva başına ödeme yapıyor. Ayrıca kaç maçta görev yaptığınızın da bir önemi yok. Ee çok parayı ÇOKYAZ’dık, siz de görün…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>