From Sağlık

İzmir Metrosunun hangi istasyonlarında maske var?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmirlilerin maskeye ücretsiz olarak ulaşabilmeleri için metro istasyonlarına maske veren maskematik cihazları yerleştirildi. İzmirim kartınızla metroya giriş ücretini ödedikten sonra, istasyon içinde bulunan maskematiklerden yine İzmirim kartınızı göstererek ikinci bir ücret düşümü olmadan içinde 4 adet maskenin ve dezenfektanın bulunduğu bir paketi alabiliyorsunuz. Haftalık 1 paket limitiniz var.

Devamını oku

İzmir İlçeleri Detaylı Koronavirüs Haritası

Sağlık Bakanlığı’nın 8 Nisan 2020’de yayınlanan İzmir Koronavirüs Covid-19 vaka haritası ile Google Earth haritasını üst üste bindirip detaylı bir İzmir İlçeleri Koronavirüs Dağılımı Haritası oluşturduk. Resim çözünürlüğü gayet yüksektir. Resme tıklayıp resmi ayrı bir pencerede açarak büyütebilirsiniz. Sağlıklı kalın, evde kalın.

Devamını oku

İstanbul İlçeleri Detaylı Koronavirüs Haritası

Sağlık Bakanlığı’nın 8 Nisan 2020’de yayınlanan İstanbul Koronavirüs Covid-19 vaka haritası ile Google Earth haritasını üst üste bindirip detaylı bir İstanbul İlçeleri Koronavirüs Dağılımı Haritası oluşturduk. Resim çözünürlüğü gayet yüksektir. Resme tıklayıp resmi ayrı bir pencerede açarak büyütebilirsiniz. Sağlıklı kalın, evde kalın.

Devamını oku

Ankara İlçeleri Detaylı Koronavirüs Haritası

Sağlık Bakanlığı’nın 8 Nisan 2020’de yayınlanan Ankara Koronavirüs Covid-19 vaka haritası ile Google Earth haritasını üst üste bindirip detaylı bir Ankara İlçeleri Koronavirüs Dağılımı Haritası oluşturduk. Resim çözünürlüğü gayet yüksektir. Resme tıklayıp resmi ayrı bir pencerede açarak büyütebilirsiniz. Sağlıklı kalın, evde kalın.

Devamını oku

OtriNatura Plus Burun Spreyi denedik, yorumlarımız

otrinatura

Son zamanlarda OtriNatura Plus Okaliptus Burun Spreyi’nin reklamını bolca görmüşsünüzdür. Reklam özellikle burun tıkanıklığından şikayet edip sprey kullananların daha çok dikkatini çekiyor. Hele bir de benim gibi Otrivine kullanıyorsanız, OtriNatura Plus Okaliptus Burun Spreyi’ni denemek istemişsinizdir. Çünkü herkes Otrivine’in uzun süreli kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Zaten eczaneden de alırken açıldıktan sonra 5 gün kullanın diyorlar. Ama …

Devamını oku

Mide Bulantısı ve Kusma sonrası göz kanlanması

Gözde Kanlanma

Merhabalar. Mide bulantısı ve kusma sonrası göz kanlanması neden olur diye soruyorsanız muhtemelen siz de benim 4 gün önce yaşadıklarımı yaşadınız. İşte tecrübelerim: Yaklaşık 4 gün önce midem bulanmaya başladı. Her insan gibi ben de midemdekileri kusarak çıkartmak ve rahatlamak istedim. Ancak ne mümkün. Aralıklarla 3-4 kez denememe rağmen cok az miktarda çıkarabildim yediklerimi ama …

Devamını oku