Dogecoin Ay’a DOGE-1 görevi için SpaceX tarafından ödeme olarak kabul edildi

Dün Saturday Night Show’da Elon Musk’ın Dogecoin’den bahsetmesine rağmen %30 değer kaybeden Dogecoin; bu haberle eski değerine ulaşmaya başladı.

Elon Musk’ın SpaceX’i, 2022’nin ilk çeyreğinde “DOGE-1 Ay’a Göre Görev” i başlatacak ve şirket memden esinlenen kripto para birimini ödeme olarak kabul edecek.

Geometric Energy Corporation, Pazar günü dogecoin tarafından finanse edilen görevi duyurdu ve DOGE-1, bir Falcon 9 roketinde yük olarak uçan 40 kilogramlık bir küp uyduyu temsil etti.

SpaceX ticari satışlardan sorumlu başkan yardımcısı Tom Ochinero, DOGE-1’in “Dünya yörüngesinin ötesinde kripto para biriminin uygulanmasını göstereceğini ve gezegenler arası ticaretin temelini oluşturacağını” söyledi.

Elon Musk’un Spacex’i, 1’in ilk çeyreğinde” Ay’a Doge-2022 misyonunu ” başlatacak ve şirket, meme’den ilham alan kripto para birimini ay yükü için tam ödeme olarak kabul edecek.

Geometric Energy Corporation, Spacex’in iletişim ekibinin gazetecilere gönderdiği bir e-postada onayladığı dogecoin destekli misyonu Pazar günü açıkladı. Misyonun mali değeri açıklanmadı.

Doge-1, 40 kilogramlık bir küp uyduyu bir Falcon 9 roketinde bir yük olarak uçuracak ve Geometric Energy Corporation, yükünün “entegre iletişim ve hesaplama sistemlerine sahip sensörlerden ve kameralardan ay-mekansal zeka elde edeceğini” söyledi.”

SpaceX ticari satış Başkan Yardımcısı Tom Ochinero yaptığı açıklamada, DOGE-1’in “Kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde uygulanmasını göstereceğini ve gezegenler arası ticaretin temelini oluşturacağını” söyledi.”

“DOGE – 1’i Aya fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!” Dedi Ochinero.

Musk daha önce şirketin planlarını açıkladı, ancak Nisan 1 gününde bir tweet attı.

Musk, “SpaceX is going to put a literal Dogecoin on the literal moon” yani SpaceX, gerçek Aya gerçek bir Dogecoin koyacak.” diye yazdı.

DOGE – 1 misyonu, kendi kendini ilan eden “Dogefather” olan Musk’un “Saturday Night Live” In sunucusu olarak ilk çıkışını yaptıktan sonra geldi.”Dogecoin fiyatı, kripto para birimine atıfta bulunmasına rağmen, 50 sentlerinin altına düşerek görünümü sırasında düştü.

SpaceX için duyuru, şirketin Falcon 9 serisi roketleri için yeni bir rekor kırdığı gün de geliyor. Başka bir starlink uydu grubunu yörüngeye fırlattıktan sonra SpaceX, Falcon 9 roketinin güçlendiricisini 10.kez indirdi — Musk’un daha önce şirketin roketlerini yeniden kullanma ilerlemesinde anahtar olarak tanımladığı bir kriter.

Musk, Mayıs 2018’de gazetecilere verdiği demeçte,” her uçuş arasında herhangi bir yenileme yapılmadan 10 veya daha fazla uçuş yapmak üzere tasarlandı ” dedi.

“[Falcon 9] güçlendiricilerinin emekli olmadan önce en az 100 uçuş sipariş edebileceğine inanıyoruz. Belki de daha fazla.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*