Erzurum Hava Meydanı Mülki İdare Amirliği Seyahat İzni Kurulu

Erzurum’a gitmiyorum, neden izin Erzurum’dan çıkıyor?
Diyelim ki 65 yaş ve üzeri bir vatandaş için turizm amaçlı, uçakla seyahat izin belgesi almak istediniz ve onaylandı. Ama gelen onayda Erzurum Hava Meydanı Mülki İdare Amirliği Seyahat İzni Kurulu mu yazıyor? Telaş etmeyin. Bizim de başımıza geldi. Üstelik seyahatimizin Erzurum ile alakası yokken. Detayları yazının devamında paylaşıyorum.
Olayı kısaca özetleyeyim. 65 yaş üstündeki babam için 199 nolu telefondan seyahat izni almak istedim. 199’u aradık ve otel rezervasyon kodunu, kimlik bilgilerini ve seyahat edilecek şehre uçakla gidileceği söyledik. Yaklaşık 15 dakika sonra babamın telefonuna iki mesaj geldi.

-Taahhüt ettiğiniz Turizm İzni Taahhütname Formunu https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar/icisleri.gov.tr/Form/turizm_taahhut_metni.pdf adresinden indirebilirsiniz.
-Sn. **** **** ERZURUM HAVA MEYDANI MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ Seyahat İzin Kurulundan gerçekleştirdiğiniz *** – *** tarihleri arasındaki izin talebiniz Turizm İzni Taahhüdünüze Göre ONAYLANMIŞTIR.

Tabi onay çıktı diye sevinik ama ne yola çıkacağımız ne de varacağımız şehrin Erzurum ile alakası yoktu.

Neden izin oradan çıkıyordu?

O yüzden telaş ettik acaba yanlış yere mi izin çıktı diye ve 199’u tekrar aradık.

Onlar da telaş etmememizi, izinlerin Erzurum Hava Meydanı Mülki İdare Amirliği Seyahat İzni Kurulu tarafından çıktığını ilettiler.

Bunun yanı sıra izinler Ankara Hava Meydanı Mülki İdare Amirliği Seyahat İzni Kurulu, Trabzon Hava Meydanı Mülki İdare Amirliği Seyahat İzni Kurulu gibi şehirlerin Mülki İdare Amirliğinden de çıkabileceğini ilettiler. Rahat bir nefes aldık. Eğer sizin de ne gideceğiniz ne de yola çıkacağınız yer Erzurum ya da mesajda geçen şehir olmamasına rağmen bu mesajı alırsanız telaş etmeyin. İyi yolculuklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir